Erdoğan'dan S-400 ve döviz kuru açıklaması

Kırgızistan'da konuşan Erdoğan, 'Döviz kuru saldırısı üzerinden hedef Türkiye'yi ekonomik olarak teslim almaktır' dedi.

Erdoğan'dan S-400 ve döviz kuru açıklaması

Cumhurbaşkanı ve Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye-Kırgızistan İş Forumu'nda konuştu. Kırgızistan'ın dost ve kardeş ülke olduğunu söyleyen Erdoğan, "Buraya yapılan yatırımlar Kazakistan ve Rusya pazarına da hitap edecektir" dedi. Erdoğan açıklamalarında şunları kaydetti:

'HEDEF TÜRKİYE’Yİ TESLİM ALMAK

" Özellikle uluslararası ticaretin dolara bağımlılığı giderek daha büyük bir sorun haline gelmeye başladı. Bizler artık aramızda yerli ve milli parayı kullanmak suretiyle doların egemenliğine bir defa yavaş yavaş son vermemiz gerekiyor. 

Dünya ekonomik sisteminin yeni bir sınanma ile karşı karşıya. Kur manipülasyonuyla, Türkiye'nin güçlü ve sağlam ekonomisi üzerinde şüphe bulutları oluşturmaya çalışıyorlar. Döviz kuru saldırısı üzerinden hedef Türkiye’yi ekonomik olarak teslim almaktır. Ekonomi silahlarına teslim olmayacağız. Özellikle uluslararası ticaretin dolara bağımlılığı giderek daha büyük bir sorun haline gelmeye başladı. "

'YERLİ VE MİLLİ PARAYI KULLANMALIYIZ'

" Bizlerin artık aramızda yerli ve milli parayı kullanmak suretiyle doların egemenliğine bir defa yavaş yavaş son vermemiz gerekiyor. Kur baskısı sadece bizim sorunumuz değil. Malum kredi derecelendirme kuruluşları var ya, bunların her adımı politiktir. Bunlar cambazdır. Sakın cambazlara inanmayın. "

'BİRİLERİNDEN İZİN ALACAK DEĞİLİZ'

Türkiye olarak, savunma sanayi başta olmak üzere, ekonomide de bağımsızlığımızı tam anlamıyla tesis etmekte kararlıyız. Biz Rusya ile S-400 anlaşması yaptık. Birileri bundan rahatsız oluyor. Kusura bakmayın, birilerinden izin alacak değiliz. 

'FETÖ YILANININ BAŞINI EZMEMİZ GEREKİYOR'

İkili iş birliğimizi zehirleyen FETÖ  yılanının başını ezmemiz ve bu tehdidi ortadan kaldırmamız gerekiyor. Bu örgüt mensuplarının hiçbir dost ülkede ellerini kollarını sallayarak gezmelerini istemiyoruz. Bunlar çok sinsidir. Polise, askere sızar. FETÖ terör şebekesi sadece bizim için değil, varlık gösterdiği bütün ülkeler için tehdittir. Kırgızistan ile ikili iş birliğimizi zehirleyen FETÖ yılanının başını ezmemiz ve bu tehdidi ortadan kaldırmamız gerekiyor. 

recep tayyip erdoğan kırgızitstan cumhurbaşkanı rusya s-400 savunma fetÖ dÖviz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Londra’da 'Yokoluş İsyanı'
Londra’da 'Yokoluş İsyanı'
Berat Günçıkan hayatını kaybetti
Berat Günçıkan hayatını kaybetti