Kadına saldırıldı, kimseden ses çıkmadı

Sosyal medyada paylaşılan bir videoda bir erkeğin, Yüksel Caddesi Eylemcisi Nazan Bozkurt'a hakaret, tehdit ve darp ettiği görüntüler yer aldı.

Kadına saldırıldı, kimseden ses çıkmadı

Ankara’da dolmuşla seyahat ederken bir şahsın ölüm, cinsel saldırı tehditlerine, ağıza alınmayacak hakaretlere ve darp girişimine maruz kalan Yüksel Caddesi eylemcisi Nazan Bozkurt'un yaşadıkları bir video ile sosyal medyada paylaşıldı. Bozkurt, yaşadıklarını ve yaşadıkları karşısında diğer yolculukların tepkisizliğini Hürriyet’ten Hasan Mesut Benli’ye, anlattı.

→ Saldırı anının yer aldığı aşağıdaki video, saldırganın ağır hakaretlerini içermektedir! 

Saldırı anını anlatan Bozkurt, Mamak’ta eve giderken kulaklıkla video izlediğini, dolmuşta ‘tepesinde dikilen’ bir erkeğin kendisinin ayağına vurarak bir şeyler söylediğini, kulaklığı çıkardığını, saldırganın da “Kalk da şu kadına yer ver” dediğini belirten Bozkurt, dolmuşta kendisinden daha genç yaşta kişiler olduğunu ancak saldırganın ayağa kalkması konusunda ısrarını sürdürdüğünü dile getirdi. Bozkurt şöyle devam etti:

'PARA KAZANIYORUM, BEN PARAMA BAKARIM'

" Ben de kendisine tepki gösterdim. Bunun üzerine durup dinlemeden bana küfretmeye başladı. Ben de cep telefonumu çıkarıp bana yönelik saldırısını kaydetmeye başladım. Ben çekimimi sürdürürken hem küfrediyordu hem de yumruk atmaya çalışıyordu. Tam beş dakika aralıksız, ağza alınmayacak küfürler etti. Diğer yolcular çok tepkisizdi. Sadece yumruk atarken beyaz gömlekli bir erkek araya girmeye çalıştı. Saldırgan bana yönelik darp girişimini sürdürdüğü sırada dolmuş şoförüne ‘Dolmuşu karakola çek’ dedim. Ancak şoför bana ‘Ben para kazanıyorum, ben parama bakarım’dedi. Kendimi yapayalnız hissetim. 

'DİĞER YOLCULAR SES ÇIKARMADI '

Saldırganın yanında bulunan ve erkeğe "Aşkım”diye hitap eden kadının kendisine “Normal değil, karşılık verme” şeklinde hareketler yaptığını dile getiren Bozkurt, olayı şöyle anlattı:

Daha sonra o saldırgan dolmuştan indi ve bir taksiye binerek uzaklaştı. O gittikten sonra diğer yolcuların tepkisizliğini eleştirdim. Bunun üzerine öndeki birkaç kişi ‘Ne yapalım, başımızı belaya mı sokalım’ dediler. Ancak esas problemin dolmuş şoföründe olduğunu düşünüyorum. Onun hiçbir müdahalesi olmadı. Sonuçta onun aracında yaşandı olay, daha duyarlı olması gerekirdi. O saldırgan kişi için pazartesi günü suç duyurusunda bulunacağım. Söz konusu videoyu paylaştıktan sonra kimliği konusunda birtakım bilgiler geldi. Savcılıktan kimliğinin tespit edilerek en ağır şekilde cezalandırılmasını talep edeceğim. 

nazan bozkurt yüksel caddesi saldırgan hakaret tehdit darp
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Londra’da 'Yokoluş İsyanı'
Londra’da 'Yokoluş İsyanı'
Berat Günçıkan hayatını kaybetti
Berat Günçıkan hayatını kaybetti