AKP Sözcüsü Çelik: Af konusunda pozisyonumuz aynı

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin gündeminde af konusunun bulunmadığını, bu konuda pozisyonlarının aynı olduğunu söyledi.

AKP Sözcüsü Çelik: Af konusunda pozisyonumuz aynı

Adalet ve Kalkınma Partisi'nin (AKP) Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı sona erdi. Yaklaşık 3 saat saat süren toplantı sonrası AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Milliyetçi Hareket Partisi'nin (MHP) af teklifi, yerel seçimlerde ittifak ve Cumartesi Anneleri'ne getirilen eylem yasağı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Çelik'in konuşmalarından önemli başlıklar şöyle:

'YEREL SEÇİMİ GÜNDEME ALDIK'

" Şehir siyaseti önemli bir kavram haline geliyor. Yerel seçimlerle ilgili hazırlıklarımızı, güçlü bir şekilde gündemimize almış bulunuyoruz. "

MHP'NİN AF TEKLİFİ: 'AF KONUSUNDAKİ TUTUMUMUZDA DEĞİŞİKLİK YOK'

Af konusunda değişiklik yok, gündememizde bu konu yok. Daha önceki pozisyonumuzda bir değişiklik yok. "

MHP İLE İTTİFAK: 'İTTİFAK DEĞERLENDİRMESİ İÇİN VAKİT VAR'

Yerel seçimde (MHP ile ittifak) 'böyle bir şey olur olmaz' gibisinden şu anda bir değerlendirmemiz yok. Daha onlara vakit var. "

MACRON'UN AÇIKLAMALARI

Sayın Fransa Cumhurbaşkanından hem Türkiye'ye dönük olarak sağduyulu ifadeler duymak isteriz hem de İslam ve terör gibi konuları bir arada kullanmasının ne kadar sakıncalı olduğunu hatırlatmak isteriz. Sayın Fransa Cumhurbaşkanından hem Türkiye'ye dönük olarak sağduyulu ifadeler duymak isteriz hem de İslam ve terör gibi konuları bir arada kullanmasının ne kadar sakıncalı olduğunu hatırlatmak isteriz. Sayın Macron'un kullandığı kavramlara hakim olduğunu zannetmiyorum. Türkiye'nin Avrupa devleti olduğu tartışmasız bir gerçektir. Bir konuşmada birden çok hata yapılmıştır. Umarım bunları düzeltirler. "

CUMARTESİ ANNELERİ: 'O ALAN BUNDAN SONRA BU İŞ İÇİN KULLANILMAYACAK'

Berfo Annenin acısı, diğer annelerin acıları, evlatlarıyla ilgili duyduğu hasret başımızın üzerindedir. Bu acıya, hürmetimiz çok büyüktür ve boynumuz kıldan incedir. Kapılarımız, her zaman kendilerine açıktır. Ama 2010'dan sonra buranın giderek bir terör propagandasının zemini haline gelmesi, annelerin acısı üzerinden belli grupların burayı bir terör propaganda merkezine dönüştürmesi karşısında ortaya çıkan tedbirleri almak zorunlu olmuştur. O alan bundan sonra böyle bir iş için kullanılmayacaktır. 

 

Ömer çelik af mhp ittifak cumartesi anneleri yerel seçim
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Londra’da 'Yokoluş İsyanı'
Londra’da 'Yokoluş İsyanı'
Berat Günçıkan hayatını kaybetti
Berat Günçıkan hayatını kaybetti