Sultan Özdal: 'Ölümde bile ellerini çözmediler, onun hasretiyle gitti'

Koçer Özdal isimli hasta tutuklu tedavi gördüğü hastanede elleri kelepçeli halde yaşamını yitirdi.

Sultan Özdal: 'Ölümde bile ellerini çözmediler, onun hasretiyle gitti'

13 Ağustos 2018 tarihinden bu yana bilinci kapalı bir şekilde Ankara Numune Hastanesi’nin yoğun bakım ünitesinde bulunan Hasta tutuklu Koçer Özdal hayatını kaybetti. Özdal’ın cenazesi, tahkikat savcısının hastanede inceleme yapması ardından Keçiören’de bulunan Adli Tıp Kurumu’na (ATK) kaldırıldı.

 

Mezopotamya Ajansı’ndan Berivan Altan’ın haberine göre Özdal’ın eşi Sultan Özdal, savcıya verdiği ifadesinde eşinin elleri kelepçeli şekilde yaşamını yitirmesinden dolayı şikayetçi olduğunu belirtti. Sultan Özdal Şunları söyledi:

“ Her gün ziyarete gittim. Her gün beni zorla aradılar. Saçımı, çoraplarımı, dilaltıma kadar her yere baktılar. En son 5 dakika Koçer’in yanında oturdum. Koçer, dedim, ses vermedi… Elleri, ayakları bağlıydı. Askere dedim, ‘gelin ellerini, ayaklarını çözün, Koçer’e bir şey oldu.’ Sonra çözdüler. Bir elini kelepçeyle bir eline de iple yatağa bağlamışlardı. Sonra beni çıkardılar. 

'ÖLÜMDE BİLE ELLERİNİ ÇÖZMEDİLER'

“ Bugün sabah gittim. Yine gördüm. Bugün de elleri kelepçeliydi. Her yeri yara içindeydi, ağırdı yaraları. Avukat sordu ‘bu ne hal’ diye. Sonra savcının yanına gittik, elleri çözülsün istedik. İçeri girdim, elimi Koçer’in yüzüne sürdüm, çıktım.

Hasretle gitti, evinin, kızının, oğlunun hasretiyle, her şeyin hasretiyle gitti. Ölümde bile ellerini çözmediler, onun hasretiyle gitti. Allah onların yanına bırakmasın, onlar nasıl Koçer’in ellerine kelepçe taktıysa Allan onların ellerine kelepçe taksın. Koçer’in hesabını soracağım. Ben hep sordum; hapishaneye sordum ‘Koçer’in durumu nasıldır?’ diye. Görevliler bana nefret ve öfkeyle bakıyordu. Koçer de bir şey diyemiyordu. ‘Nasılsın’ dediğimde hemen etrafa bakıyordu. ‘Neden etrafa bakıyorsun Koçer’ diye sorduğumda bir şey demiyordu. Koçer korkuyordu. Bilmiyorum Koçer’in başına ne getirdiklerini. Ama hastanede çok korkuyordu. Koçer derdini bana hiç söylemedi, benden sakladı.

İLGİLİ HABER: Hasta tutuklunun bilinci kapalı ama elleri bağlı

Koçer Özdal hasta tutuklu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Londra’da 'Yokoluş İsyanı'
Londra’da 'Yokoluş İsyanı'
Berat Günçıkan hayatını kaybetti
Berat Günçıkan hayatını kaybetti