Soylu: '700'üncü haftasında yasakladık çünkü...'

İç İşleri Bakanı Soylu, Cumartesi Anneleri'nin 700'üncü hafta eyleminin yasaklanmasıyla ilgili konuştu.

Soylu: '700'üncü haftasında yasakladık çünkü...'

İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu, Cumartesi Anneleri'nin 700'üncü hafta eyleminin başlamasına iki saat kala yasaklanmasıyla ilgili açıklama yaptı. Soylu şunları söyledi:

700. gösterilerini yapmak istediler, izin vermedik çünkü artık bu istismarın ve kandırmacanın son bulmasını istedik. Galatasaray Meydanı'nın, terör örgütlerinin sözde ortak meşruiyet alanı haline getirilmesine müsaade etmeyiz. Bu millet yüz yıl önce bunların ağababalarına bu ülkeyi teslim etmemişti, bugün onların paçozlarına da teslim etmez, bunu herkes böyle bilsin. "

 

NE OLMUŞTU?

27 Mayıs 1995'ten bu yana Cumartesi günleri Galatasaray Meydanı'nda oturma eylemleri düzenleyerek, gözaltında kaybolan yakınlarını ve faili meçhul siyasi cinayetlere kurban giden yakınlarının faillerini arayanlardan oluşan Cumartesi Anneleri bu hafta 700. defa bir araya geldi. Eylemin, başlamasına 2 saat kala İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu'nun emriyle yasaklanmasıyla birlikte polisler Cumartesi Anneleri'ne karşı biber gazı ve plastik mermi kullanmaya başladı ve 47 kişiyi gözaltına aldı.

süleyman soylu iç işleri bakanı cumartesi anneleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Londra’da 'Yokoluş İsyanı'
Londra’da 'Yokoluş İsyanı'
Berat Günçıkan hayatını kaybetti
Berat Günçıkan hayatını kaybetti