Erdoğan'dan boykot çağrısı: Onların iPhone’u varsa diğer tarafta Samsung var

Erdoğan ABD'nin elektronik cihazlarına boykot uygulama çağrısında bulundu.

Erdoğan'dan boykot çağrısı: Onların iPhone’u varsa diğer tarafta Samsung var

Cumhurbaşkanı ve Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Siyaset Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı’nın (SETA) düzenlediği 17. AK Parti Sempozyumu’nda konuştu.

Erdoğan’ın konuşmalarından öne çıkan kısımlar şu şekilde:

AKP’yi anlamak için Türkiye’yi ve Türk milletini anlamak gerekir. Bizimle girdikleri her yarışı kaybedenlerin millete hakaret etmesi hiç de şuursuz bir tepki değildir. Bunlar geçmişte hem devletin imkanları tepe tepe kullanmış. Hem de milletin inancına, kültürüne savaş açmış faşist bir zihniyetin önümüzdeki temsilcileridir.

Türkiye’ye yönelik açık bir ekonomik saldırı var. Eskiden bu işler daha örtülü yollardan yapılırdı. Şimdi bodoslama bir şekilde üzerimize geliniyor. Buna karşı yapabileceğimiz iki şey var. Bunlardan biri ekonomik diğeri siyasi tavırdır.

'BORÇLARIMIZI TIKIR TIKIR ÖDÜYORUZ'

Kime gösterirseniz gösterin ortada bir gariplik olduğunu fark edecektir. Dolar ülkemizin parası karşılığında 4,8’den nasıl oldu da 7’lere fırladı? 15 Temmuz sabahı 2,8 seviyesinde olan kurun iki yılda 4,8 seviyesine çıkması dahi anlamsızken bu durumu nasıl izah edeceğiz?

Ortada bir anormallik var mı diye baktığımızda gördüğümüz manzara şudur: 1994 ve 2001 krizinde, Avrupa’da ve Asya’da olduğu gibi bankaları mı battı? Hayır. Bugün ülkemiz, dünyadaki en sağlam bankacılık sistemlerinden birine sahiptir. Borçlarımızı tıkır tıkır ödüyoruz.

Hamdolsun ekonomimiz tıkır tıkır çalışıyor. İstihdamda, turizmde rekorlar kırdığımız bir dönemden geçiyoruz. Turizmde adeta patlama yaşıyoruz. Savaşa mı girdik, işgale mi uğradık, sosyal ve siyasal bir kaos mu yaşıyoruz? Hayır. Güvenliğin ve istikrarın teminatı bir ülke durumundayız

'EKONOMİDE SIÇRAMA YAPTIK'

Ortada buna sebep olacak bir anormallik var mı diye baktığımızda ülkemizde veya Avrupa ve Asya’da 10 yıl önce olduğu gibi bankaları mı battı? Ekonomide geçtiğimiz 16 yılda çok önemli bir sıçrama yaptık. Yine de dünyanın toplamda 17. satın alma paritesine göre 13. büyük ekonomisini olmamızın bu derece büyük bir husumete yol açması akla ve mantığa uygun değildir. Çünkü biz tüm ilişkilerini kazan-kazan ilkeleri üzerine kuran bir ülkeyiz.

BOYKOT ÇAĞRISI

Dışarıdan dövizle aldığımız her ürünün daha iyisini daha kalitelisini burada üretip biz dışarıya satacağız. Amerika'nın elektronik ürünlerine biz boykot uygulayacağız. Onların iPhone'u varsa öbür tarafta Samsung var. Kendi ülkemizde Venus var, Vestel var.

seta akp adalet ve kalkınma partisi recep tayyip erdoğan cumhurbaşkanı ak parti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Londra’da 'Yokoluş İsyanı'
Londra’da 'Yokoluş İsyanı'
Berat Günçıkan hayatını kaybetti
Berat Günçıkan hayatını kaybetti