Erdoğan açıklama yaparken dolar kuru yükseldi

Erdoğan'ın Bayburt turu devam ederken dolar büyük bir artışa geçti.

Erdoğan açıklama yaparken dolar kuru yükseldi

Cumhurbaşkanı ve Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Bayburt’ta cuma namazı çıkışı açıklamalarda bulundu. Erdoğan bu kez “Ekonomik savaşı kaybetmeyeceğiz” dedi. Ordu’daki sel felaketine de atıfta bulunarak “İnşallah bu felaketleri de atlatacağız ama ekonomik savaşı da başarılı bir şekilde vereceğiz” diye konuştu.

Bayburt’taki mitingde halka hitaben yaptığı konuşmada şunları söyledi.

‘BİZE VIZ GELİR’

Dolar molar bizim yollarımızı kesmez, altındaki dövizleri, varsa altınlarınızı gelin yerli parayla değiştirin ve bunlara karşı en önemli cevabı milletçe hep birlikte verelim.

Her türlü senaryo bize vız gelir. Ülkemize diz çöktürmek için yapmadıklarını bırakmadılar. Ekonomimizde son günlerde yaşanan olumsuzluklar da bu çarpıklığın sonucudur. Türkiye’nin verilerinde en küçük bir sıkıntı olmadığı halde suni finansal saldırılara maruz kalıyoruz. Bu saldırıların sebebinin çok başka olduğu açıktır. Tüm ülkelerle çıkarlarımız uyuştuğu nokta işbirliği yapıyor, ayrıştığı noktalarda müzakerelerle çözmeye çalışıyoruz. Bizim kimseye eyvallahımız olmaz, olamaz.

Olumsuz ihtimallere karşı da hazırlıklarımız var. Döviz kuruna bakıp el ovuşturanlar, hiç boşuna heveslenmesinler. Faiz lobilerine sesleniyorum; boşuna heveslenmeyin, bu milletin sırtından kazanamayacaksınız. Türkiye’yi, içine hapsedilmeye çalışılan cendereden çıkarmanın yolu, kenara çekilmek değil ileri atılmaktır. Bu oyunu hep beraber bozalım, gelin bu duvarı hep birlikte yıkalım.

Hiç kimsenin gözü kur tablosunda faiz tablosunda olmasın, herkesin daha ileri bakmasını, büyük fotoğrafa bakmasını özellikle istiyorum.

Erdoğan konuşurken dolar tekrar 6 liranın üzerine çıktı, avro ise 7 lirayı gördü. 

recep tayyip erdoğan akp dolar bayburt miting
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlık ‘Bulgu yok’ demişti: Katil zanlılarına ‘cinsel istismar’ suçlaması
Bakanlık ‘Bulgu yok’ demişti: Katil zanlılarına ‘cinsel istismar’ suçlaması
Küresel ölçekte ilk göç anlaşması kabul edildi
Küresel ölçekte ilk göç anlaşması kabul edildi