CHP'de imza bilmecesi

CHP’de muhaliflerin topladığı olağanüstü seçimli kurultay imzaları hakkında ilk inceleme tamamlandı. Kesin açıklamanın incelemeler bittikten sonra yapılacağı belirtildi.

CHP'de imza bilmecesi

Cumhuriyet Halk Partisi'nde (CHP) muhalifler topladıkları imzaları dün Genel Merkez’e teslim etti. Teslim sonrası yapılan açıklamada noter tasdikli 630 imzaya ulaştıklarını duyuruldu. CHP yönetiminden bugün yapılan açıklamada ise olağanüstü kurultay için yeterli imzanın toplanamadığı ifade edildi. Açıklamada, noter tasdikli imza sayısının 614 olduğu bildirildi. Bu imzalardan 4’ünün mükerrer olduğu, imza veren 5 kişinin ise artık delege olmadığı belirtildi.

KESİN SAYI İNCELEMEDEN SONRA AÇIKLANACAK

Böylece imza sayısının 605’e düştüğü belirtilen açıklamada, kurultay için yeterli imzaya ulaşılamadığı vurgulandı. Bu arada, imza veren çok sayıda delegenin de imzasını geri çektiği dile getirildi. Bu kişilerin tespit edilmesinin ardından kesin imza sayısının açıklanacağı duyuruldu.

GAYE USLUER: 830 İMZA DA VERSEK AYNISI OLACAKTI

CHP Genel Merkezi’nden gelen açıklamayı eleştiren PM üyesi Gaye Usluer ise, “Biz 630 imzayı noterde kayıt altına alarak, Genel Merkez’e sunduk. Genel Merkezimiz sonradan imza veren kişilerden de karşı yönde imza toplamış olabilir” dedi. CHP Genel Merkezi’nin yaptığı açıklamayı Habertürk TV’de değerlendiren Usluer, “Şu anda Genel Merkez’den yapılan açıklama ipe un sermektir. 830 imza teslim etseydik yine aynısı olacaktı” dedi.

CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan da Twitter’dan yaptığı paylaşımda mevcut CHP yönetimine tepki gösterdi. Özcan'ın paylaşımları şöyle:


 

chp cumhuriyet halk partisi genel merkez
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konsensüs'ten İstanbul için seçim anketi
Konsensüs'ten İstanbul için seçim anketi
Tacizi protesto eden öğrencilerden 15’ine uzaklaştırma cezası
Tacizi protesto eden öğrencilerden 15’ine uzaklaştırma cezası