İkitelli Cemevi gençliğinden köy okullarına yardım

İkitelli Cemevi Gençlik Kolları tarafından Tokat Yazıcık Orta Okulu'na, Turhal Yetimhanesi'ne, Amasya Uygür İlkokulu'na, Arguvan ve Hozat'ta yaklaşık 1000 öğrenciyi kapsayan yardım kampanyası düzenlendi.

İkitelli Cemevi gençliğinden köy okullarına yardım

İkitelli Cemevi Gençlik Kolları, köy okullarına ve öğrencilere yardım etmek amacıyla 21 Temmuz'da tekne turu düzenledi. Elde edilen gelirin tamamı Tokat Yazıcık Orta Okulu'na, Turhal Yetimhanesi'ne, Amasya Uygür İlkokulu'na, Arguvan ve Hozat'ta yaklaşık 1000 öğrenciyi kapsayacak şekilde kullanıldı.

Gençlik Kolları Başkanı Sinan Uysal'ın açıklaması;
 

“Faydalı ve örnek bir projeyi uyguluyor olmanın sevinci içerisindeyiz. Sosyal sorumluluk projemiz kapsamında İkitelli Cemevi Gençlik Kolları ve Cemevi Başkanımız Bekir Güler Yönetimimizle birlikte yola çıktık. Tokat Yazıcık Orta Okulu'na, Turhal Yetimhanesi'ne Amasya Uygür Orta Okulu'na Malatya Arguvan ve Dersim Hozat'ta kırtasiye ve giysi yardımında bulunduk. Çocuklar gibi şenlendik.

Geleceğimiz olan kardeşlerimize ne yapsak azdır. Ülkemizin geleceği olan bu miniklerin yüzünü güldürmek, onların ihtiyaçlarını karşılamak en başta gelen vazifelerimizdendir. İnşallah daha çok kardeşimizin yüzünü güldüreceğiz, geleceğe sağlam ve emin adımlarla ilerlerken yalnız olmadıklarını her daim hissettireceğiz. Bu bir son değil bu bir başlangıç geleceğe birlikte umut olacağız yada hep birlikte karanlığa teslim olacağız."

ikitelli cemevi gençlik okul yardım
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konsensüs'ten İstanbul için seçim anketi
Konsensüs'ten İstanbul için seçim anketi
Tacizi protesto eden öğrencilerden 15’ine uzaklaştırma cezası
Tacizi protesto eden öğrencilerden 15’ine uzaklaştırma cezası