'İnsan Hakları Anıtı' serbest bırakıldı

Ankara'da Yüksel Caddesi’nde bulunan İnsan Hakları Anıtı'nın çevresindeki demir bariyerler kaldırıldı.

'İnsan Hakları Anıtı' serbest bırakıldı

Ankara'da Yüksel Caddesi’nde yer alan İnsan Hakları Anıtı Olağanüstü hal (OHAL) sürecinde kanun hükmünde kararnamelerle (KHK) ile ihraç edilmiş çok sayıda kişinin eylem alanı olmuştu. Eylemlere izin vermeyen polis anıtın çevresini de demir bariyerlerle kapatmıştı. Uzun süredir bariyerlerle kaplı olan anıt etrafındaki bariyerler OHAL’in yeniden uzatılmamasının ardından kaldırıldı. 

İNSAN HAKLARI ANITI'NIN ÖNCEKİ HALİ

İNSAN HAKLARI ANITI'NIN ŞİMDİKİ HALİ

AĞBABA: DARISI HUKUKSUZCA CEZAEVİNDE TUTULANLARA

Konu ile ilgili olarak Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, “430 günün ardından “İnsan Hakları Anıtı” nihayet serbest bırakıldı. Darısı haksız hukuksuz bir şekilde cezaevlerinde tutulan milletvekillerine, öğrencilere, akademisyenlere,kamu emekçilerine..” yorumunu yaptı.İNSAN HAKLARI ANITI NEYİ SİMGELİYOR?

İnsan Hakları Anıtı, Türkiye'nin başkenti Ankara'da bulunan bir anıttır. Anıt, heykeltıraş Metin Yurdanur tarafından 1990 yılında bronzdan yapılmıştır. İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi'ni okuyan bir kadını temsil eden anıt, birçok protestonun da buluşma noktası olmuştur. Anıt, Kızılay'da Konur Sokak ve Yüksel Caddesi kesişiminde bulunmaktadır ve en son 2010 yılında yenilenmiştir.

insan hakları anıtı ankara yüksel caddesi ohal khk celi ağbaba chp
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konsensüs'ten İstanbul için seçim anketi
Konsensüs'ten İstanbul için seçim anketi
Tacizi protesto eden öğrencilerden 15’ine uzaklaştırma cezası
Tacizi protesto eden öğrencilerden 15’ine uzaklaştırma cezası