CHP’de 59 il başkanı 'devam' dedi

CHP’de bugün aralarında İstanbul, İzmir ve Ankara il başkanlarının da olduğu 59 il başkanından mevcut yönetimle devam etme çağrısı geldi.

CHP’de 59 il başkanı 'devam' dedi

Cumhuriyet Halk Partisi'nde (CHP) aralarında İstanbul, İzmir ve Ankara il başkanlarının da olduğu 59 il başkanından Genel Merkez yönetimine destek geldi. CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, toplantıya 81 il başkanının tamamının davet edildiğini söyledi. Ancak bildiriye 22 il başkanının destek vermedi.

​Basın açıklamasından önce kısa bir konuşma yapan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, 81 il başkanının davet edildiğini belirterek şunları söyledi:

Biz tarafımızı değil, tavrımızı belli etmeye geldik. Daha doğrusu tavrımızı koymaya geldik” dedi. Kaftancıoğlu, “Eğer bir bölgede, bir ilde örgüt adına söz söylenecekse bu ne belediye başkanıdır, ne milletvekilidir, ne de Parti Meclisi üyesidir. Söz söyleme yetkisi olan kişi il başkanıdır.

Ankara’da toplanan il başkanları adına ortak açıklamayı Ankara İl Başkanı Rıfkı Güvener yaptı. Güvener şunları söyledi:

Kamuoyu önünde sosyal medyada basın açıklamaları ve yürütülen olağanüstü kurultay için başlatılan imza süreci partimize zarar vermektedir. CHP İl Başkanları olarak kurultay tartışmalarının imza skoruna dönüştürülerek kamuoyu önünde yapılmasını doğru bulmuyoruz.

Güvener'in okuduğu listede yer alan il başkanları adına yapılan açıklamaların tamamı Cumhuriyet Halk Partisi'nin resmi twitter hesabında yayınlandı.

 

İl Başkanlarımız basın açıklaması gerçekleştiriyor https://t.co/3zgkXU0x67

— CHP ???????? (@herkesicinCHP) 26 Temmuz 2018

 

 

BİLDİRİYE DESTEK VEREN 55 İL BAŞKANI

Adana, Adıyaman, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Bolu, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Giresun, Hakkari, Iğdır, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Karaman, Kars, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Kilis, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Mersin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Osmaniye, Siirt, Sinop, Sivas, Şanlıurfa, Şırnak, Tekirdağ, Tunceli, Uşak, Van, Yozgat, Zonguldak”

BİLDİRİYE DESTEK VERMEYEN 22 İL BAŞKANI

Aksaray, Ardahan, Bartın, Batman, Bilecik, Denizli, Düzce, Gaziantep, Gümüşhane, Hatay, Isparta, Karabük, Kastamonu, Kırklareli, Manisa, Mardin, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Trabzon ve Yalova.

chp canan kaftancıoğlu istanbul ankara izmir rıfkı güvener cumhuriyet halk partisi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konsensüs'ten İstanbul için seçim anketi
Konsensüs'ten İstanbul için seçim anketi
Tacizi protesto eden öğrencilerden 15’ine uzaklaştırma cezası
Tacizi protesto eden öğrencilerden 15’ine uzaklaştırma cezası