Kılıçdaroğlu: Genel Merkez yerinde duruyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Meclis Başkanı Binali Yıldırım'ı ziyareti sonrasında açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu: Genel Merkez yerinde duruyor

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM Başkanı Binali Yıldırım'ı Meclis’teki makamında ziyaret etti. Kılıçdaroğlu, yaklaşık bir saat süren görüşmenin ardından şunları söyledi:

Başkanı daha önce telefonda kutlamıştım seçildikten sonra. Bu kez grup başkanvekili arkadaşlarımla beraber ziyaret ettik, seçilmesinden ötürü iyi dileklerimizi aktardık. Parlamentonun daha güçlü bir yapıya bürünmesi açısından hem parlamentodaki bürokratik düzeyin daha güçlü olması açısından hem de parlamentoda örneğin torba yasalar gibi yasaların görüşülmemesi açısından düşüncelerimizi aktardık.

'ENİS BERBEROĞLU VE EREN ERDEM'DEN BAHSETTİK'
Bir eski milletvekili bir de hala milletvekili olan iki arkadaşımız var, Enis Berberoğlu ve Eren Erdem. Onlarla ilgili düşüncelerimizi de ifade ettik. Bir haksızlık olduğunu, yargının haksızlığa yol açtığını, gereksiz yere tutuklama olduğunu ve Enis Berberoğlu’nun parlamentoya gelip görev yapması gerekirken hala içeride tutulmasının doğru olmadığını, anayasaya aykırı uygulamalar olduğunu, yargının parlamentonun sözlerini, iradesini dinlemediğini ve devre dışı bıraktığı gerçeğini Başkan’a aktardık. Umuyoruz ki, önümüzdeki süreç içerisinde taşlar yerine oturur ve yargıya olan güven yeniden sağlanmış olur.

'GENEL MERKEZ YERİNDE DURUYOR'

Basın mensuplarının parti için muhalefetin olağanüstü kurultay için yeterli imzayı topladıklarına ilişkin açıklamalarını sorması üzerine Kılıçdaroğlu, "Olağanüstü Kurultay için imzalar toplandıysa getirsinler, Genel Merkez yerinde duruyor" dedi.

chp kemal kılıçdaroğlu tbmm binali yıldırım kurultay enis berberoğlu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konsensüs'ten İstanbul için seçim anketi
Konsensüs'ten İstanbul için seçim anketi
Tacizi protesto eden öğrencilerden 15’ine uzaklaştırma cezası
Tacizi protesto eden öğrencilerden 15’ine uzaklaştırma cezası