Demirtaş'ın tutukluluk halinin devamına karar verildi

Edirne'de tutuklu bulunan Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın yargılanmasına devam edildi

Demirtaş'ın tutukluluk halinin devamına karar verildi

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eski Eş Genel Başkanı ce Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş'ın yargılandığı, Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü'ndeki salonda görülen davaya Edirne Cezaevi'nde tutuklu olan Demirtaş katılmazken avukatları, yakınları ve bazı HDP milletvekilleri salonda hazır bulundu.

İddia makamının "atılı suçları işlediğine dair kuvvetli suç şüphesinin bulunduğu" ve "kaçma şüphesinin varlığı ve bu sebeple tutuklamanın devamına karar verilmesi" yönündeki talebine katılmadıklarını beyan eden Demirtaş'ın avukatları, Demirtaş'ın tahliye edilmesini istedi.

Taleplerin dinlenmesinin ardından ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, gizli tanık Mercek'in dinlenmesi için yazılan müzekkere cevabının Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığından sorulmasına ve Demirtaş'ın TBMM'de yaptığı konuşma dökümlerinin istenmesine hükmetti.

Dava dosyasına eklenen belgelere karşı savunmasını hazırlaması için gelecek celseye kadar Selahattin Demirtaş'a süre verilmesini kararlaştıran heyet, sanık avukatlarının tahliye talebini reddederek Demirtaş'ın tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Davanın görülmesine 28 ve 29 Ağustos'ta devam edilecek.

 

selahattin demirtaş hdp edirne halkların demokratik partisi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konsensüs'ten İstanbul için seçim anketi
Konsensüs'ten İstanbul için seçim anketi
Tacizi protesto eden öğrencilerden 15’ine uzaklaştırma cezası
Tacizi protesto eden öğrencilerden 15’ine uzaklaştırma cezası