Oktar'ın 86 şirket, iki vakıf, bir derneğine kayyum atandı

Kamuoyunda ‘Adnan Hoca’ olarak tanınan Adnan Oktar ve grubuna yönelik operasyonda, Oktar’a ait 86 şirket, iki vakıf ve bir derneğe kayyum atandı.

Oktar'ın 86 şirket, iki vakıf, bir derneğine kayyum atandı

Geçtiğimiz Çarşamba günü Adnan Oktar ve grubu hakkında başlatılan operasyon kapsamında 235 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarılmıştı.  Şu ana kadar 106’sı kadın 235 şüpheliden şu ana kadar 182’si gözaltına alındı. 

Şüphelilerin İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ndeki işlemleri sürüyor. 53 şüpheli de aranıyor.

Oktar liderliğindeki gruba ‘suç örgütüne üye olma veya yönetme’, ‘çocukların cinsel istismarı’, ‘siyasi ve askeri casusluk’, ‘dini inanç ve duyguların istismar edilmesi suretiyle dolandırıcılık’, ‘eğitim ve öğretim hakkının engellenmesi’, ‘kişisel verilerin kaydedilmesi’nin de bulunduğu 31 farklı suçlama yöneltiliyor.

Soruşturma kapsamında Oktar ve yakınlarına ait adreslerde çok sayıda araç, bilgisayar, para kasası, değerli eşya, para sayma makinesi, tabanca ve otomatik tüfek bulunmuştu.

Teknik ve Bilim Araştırma Vakfı, Milli Değerleri Koruma Vakfı, İstanbul Genç Girişimciler Derneği ve 86 şirkete hakimlik kararıyla kayyum atandı.

adnan oktar kayyum soruşturma
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Londra’da 'Yokoluş İsyanı'
Londra’da 'Yokoluş İsyanı'
Berat Günçıkan hayatını kaybetti
Berat Günçıkan hayatını kaybetti