Soma'da karar duruşması ertelendi, aileler isyanda

301 işçinin hayatını kaybettiği Soma maden kazasının karar davası mahkeme heyetinin bir üyesinin sağlık raporu sunması gerekçesiyle ertelendi.

Soma'da karar duruşması ertelendi, aileler isyanda

Manisa'nın Soma ilçesinde 301 işçinin yaşamını yitirdiği maden faciasına ilişkin davada kararın açıklanması, bir üye hakimin rahatsızlanması nedeniyle 11 Temmuz Çarşamba saat 09.00’a bırakıldı.

Akhisar Ağır Ceza Mahkemesinde görülen, Soma maden kazası davası başladığından bu yana en kalabalık duruşma olan karar duruşmasında yoklama alınmasının ardından mahkeme başkanı hakim Salih Pehlivanoğlu mahkeme heyetindeki hakimlerden Tuğşad Buğra Kıyak’ın ani rahatsızlığı nedeniyle oylamaya katılamayacak olmasından dolayı duruşmayı 11 Temmuz Çarşamba Günü 09.00’a erteledi.

Madenci yakınlarının kararın ertelenmesine tepki göstermesi üzerine Mahkeme Başkanı Salih Pehlivanoğlu, durumun insani bir durum olduğunu ve gelebilecek her türlü eleştiriye de açık olduklarını belirtirtirken, "Haklısınız, bize 2 gün müsaade verin. Bizim yapabileceğimiz bir şey yok." dedi. Duruşma salonunda "Hak, hukuk, adalet" ve "Soma'nın hesabı sorulacak" sloganları atan madenci yakınlarından bazıları fenalık geçirdi. Hayatını kaybeden madencilerin yakınları da karar açıklanana kadar mahkemenin önünde nöbet tutacaklarını açıkladı.

karar soma maden kazası dava
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Londra’da 'Yokoluş İsyanı'
Londra’da 'Yokoluş İsyanı'
Berat Günçıkan hayatını kaybetti
Berat Günçıkan hayatını kaybetti