Diyanet İşleri Başkanı: 'Çocuklar bize emanettir'

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, son günlerde yaşanan üzücü olaylarla gündeme gelen "çocuk istismarı"na ilişkin açıklamalarda bulundu.

Diyanet İşleri Başkanı: 'Çocuklar bize emanettir'

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, çocuk istismarları ile ilgili yaptığı açıklamalarda, istismardan rahatsızlık duyduklarını belirtti. Erbaş'ın açıklamaları şu şekide:

 “Gerçekten bundan çok rahatsızlık duyuyoruz. Üzülüyoruz. Çünkü bizim inancımızda insan çok önemli. Özellikle çocuklar, masumlar, kadınlar bize bir emanettir. Bu emanete riayet etmemiz gerekiyor. Ehlimizi, çocuklarımızı koruyunuz mealinde ayetler, hadisler, her zaman bizi ona teşvik ediyor. Dolayısıyla biz Diyanet İşleri Başkanlığı olarak büyük bir seferberlik içerisindeyiz.

Bizim inancımızda insan çok önemli, özellikle çocuklar, masumlar, kadınlar bize bir emanettir. Peygamber efendimizde çocukları koruyup kollamıştır

Milletimizin her katmanına, her kesimine bu noktada farkındalık oluşturmak, çocuklarımıza sahip çıkmak, onların özellikle bundan 7-8 ay önce çıkan kız çocuklarının evlendirilmesi konusuna hutbelerimizle, vaazlarımızla, irşat faaliyetlerimizle çocukların eğitimine önem vermemiz gerektiği, öncelikle onların belli bir yetişmişlik ve olgunluk çağına ulaşmadan evlendirilmesi konusuna gidilmemesi ve sahip çıkmamız noktasında eğitimli yetiştirilmesi noktasında bir seferberlik başlattık. Bu devam edecektir inşallah. Umarım bu üzücü olaylar tekerrür etmez ve milletimiz bu konuda daha bir farkındalık içerisinde olur diye düşünüyorum.”

ali erbaş diyanet istismar çocuk kadın
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Londra’da 'Yokoluş İsyanı'
Londra’da 'Yokoluş İsyanı'
Berat Günçıkan hayatını kaybetti
Berat Günçıkan hayatını kaybetti