Zaman Gazetesi davasında karar belli oldu

Kapatılan Zaman Gazetesi'nde çalışan eski yazarlarının yargılandığı davada mahkeme heyeti kararını açıkladı.

Zaman Gazetesi davasında karar belli oldu

FETÖ'ye ait yayın organı olduğu gerekçesiyle kayyuma devredilen ve daha sonra da kapatılan Zaman Gazetesi'nde çalışan yazarların yargılandığı davada mahkeme meyeti 10 yıl 6 aya varan hapis cezaları verdi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu’nca hazırlanan iddianamede, gazetenin eski yazarları Mümtazer Türköne, Şahin Alpay ve Ali Bulaç’ın da aralarında bulunduğu 22’si tutuklu 31 sanığın, “anayasal düzeni, TBMM ve Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını engellemeye teşebbüs etme” suçlarından üçer kez ağırlaştırılmış müebbet, “silahlı terör örgütüne üye olma” suçundan da 7,5 yıldan 15’er yıla kadar hapis cezasına çarptırılması talep edilmişti.

Mümtazer Türköne ve Mustafa Ünal’a 10,5 yıl hapis cezası verildi.  Şahin Alpay, Ali Bulaç ve Ahmet Turan Alkan ise “silahlı terör örgütünü üye olmak” gerekçesiyle 8 yıl 9 ay hapis cezası aldı. İbrahim Karayeğen’e ise 9 yıl hapis cezası verildi. Diğer sanıklar ise beraat etti. Davada 4 tutuklu 11 sanık yargılanıyordu.

zaman gazetesi FETÖ şahin alpay ali bulaç ahmet turan alkan mümtazer türkÖne
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Londra’da 'Yokoluş İsyanı'
Londra’da 'Yokoluş İsyanı'
Berat Günçıkan hayatını kaybetti
Berat Günçıkan hayatını kaybetti