CHP Kepez Gençlik Kolları'ndan tutuklanan gençler hakkında açıklama

CHP Kepez Gençlik Kolları, 24 Haziran Seçimleri'nin yapıldığı akşam Antalya'da gözaltına alınan ve 3 Temmuz'da tutuklanan CHP üyesi 5 genç için açıklamada bulundu.

CHP Kepez Gençlik Kolları'ndan tutuklanan gençler hakkında açıklama

24 Haziran akşamı gözaltına alınan ve 3 Temmuz'da tutuklanan CHP üyesi 5 genç için CHP Kepez Gençlik Kolları basın açıklaması gerçekleştirdi. Kepez Gençlik Kolları Başkanı Kalan Karakuş'un yaptığı açıklama şu şekilde:

Hepimizin bildiği üzere, 24 Haziran'da yapılan Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekilli Seçimleri'nin ardından oylarına sahip çıkmak için Antalya Adliyesi önünde toplanan yoldaşlarımızdan 10’u gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen yoldaşlarımızdan 5’i tutuklandı.

Son yıllarda seçimlerde yaşanan usulsüzlüklerden dolayı hassas olan yoldaşlarımız, en demokratik haklarını kullanarak, oylarına sahip çıkmak için seçim gecesi adliye önünde toplanmıştır. Son derece barışçıl bir şekilde tepkilerini dile getiren ve oylarına sahip çıkmaya çalışan yoldaşlarımızın bir kısmı, haksız ve hukuksuz bir şekilde gözaltına alınmıştır. Adliye önünde toplanan diğer grup, tekbirler getirerek arkadaşlarımızı provoke ederken, karşı taraftan hiç kimse gözaltına alınmamıştır. Bu durum ortada bir çifte standardın olduğunun göstergesidir.

Demokratik ve barışçıl bir şekilde tepkilerini dile getiren arkadaşlarımız, hangi gerekçe ile tutuklanmıştır? Kime gözdağı verilmek istenmektedir? Ablası vefat eden arkadaşımızın taziye çadırında gözaltına alınması hangi vicdana sığmaktadır? Yoldaşlarımıza ağza alınmayacak hakaretlerde bulunan, terörist imasında bulunan karşı taraf vatan evladı da, bu ülkeyi kuran partinin gençleri vatan haini mi? Karşı taraftan niye hiçbir kimse gözaltına alınmamıştır?

Buradan şunu ilan edelim ki: Hiçbir CHP’li arkadaşımız yalnız değildir. İktidar eliyle yaratılmak istenen korku imparatorluğuna karşı yılmadan mücadele edeceğiz. Devam eden adli sürecin takipçisi olacağız.

Haksız ve hukuksuz bir şekilde gözaltına alınan yoldaşlarımızın en kısa süre içerisinde özgürlüklerine kavuşmasını diliyoruz.

chp gençlik kolları kepez kalan karakuş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konsensüs'ten İstanbul için seçim anketi
Konsensüs'ten İstanbul için seçim anketi
Tacizi protesto eden öğrencilerden 15’ine uzaklaştırma cezası
Tacizi protesto eden öğrencilerden 15’ine uzaklaştırma cezası