CHP dava izleme komisyonu kurdu

CHP'nin Hukuk Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Av. Muharrem Erkek'in sorumluluğunda, milletvekili ve Parti Meclisi üyelerinin davalarını izlemek için bir komisyon oluşturuldu.

CHP dava izleme komisyonu kurdu

Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Hukuk Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Av. Muharrem Erkek'in sorumluluğunda bir dava izleme komisyonu kuruldu. Komisyon, Milletvekilleri ile Parti Meclisi üyeleri hakkında yürütülen soruşturma ve kovuşturma süreçlerini takip etmek, sağlıklı biçimde yürütmek ve eşgüdüm sağlamak amacıyla Genel Merkez bünyesinde oluşturuldu. Sorumlusu Av. Muharrem Erkek’in yanı sıra komisyon; İstanbul Milletvekili Av. Mahmut Tanal, İzmir Milletvekili Av. Murat Bakan, Mersin Milletvekili Av. Ali Mahir Başarır, İstanbul Milletvekili Av. Zeynel Emre, İstanbul Milletvekili Av. Turan Aydoğan ve Bartın Milletvekili Av. Aysu Bankoğlu’ndan oluşuyor.

Milletvekilleri ve Parti Meclisi Üyeleri hakkında başlatılan soruşturma ve kovuşturma dosyalarının numaraları ve duruşma günleri Komisyon sekretaryasına bildirilecek, Komisyon da buna göre bir yol haritası belirleyecek. Komisyonun nasıl çalışacağına dair ayrıntılar, önümüzdeki günlerde yapılacak bir toplantıyla belli olacak.

chp muharrem erkek hukuk cumhuriyet halk partisi turan aydoğan zeynel emre mahmut tanal parti meclisi soruşturma kovuşturma
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Londra’da 'Yokoluş İsyanı'
Londra’da 'Yokoluş İsyanı'
Berat Günçıkan hayatını kaybetti
Berat Günçıkan hayatını kaybetti