Berna Laçin hakkında 'tuhaf' soruşturma

Sanatçı Berna Laçin hakkında, Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımda "halkın dini değerlerini aşağılama" suçundan dolayı soruşturma başlatıldı.

Berna Laçin hakkında 'tuhaf' soruşturma

Sanatçı Berna Laçin, son günlerde meydana gelen çocuk istismarı ve çocuk kaçırma vakıalarının ardından kamuoyunda seslendirilmeye başlanan idam tartışmaları hakkında bir paylaşım yaptı. Laçin, "idam çözüm olsaydı Medine toprakları tecavüzde rekor kırmazdı! Konuşturmayın şimdi beni! Bırakın artık bilim insanları, nörologlar, psikiyatrlar, psikologlar, toplum bilimciler, hukukçular el birliği verip çare üretsin. Devlet, tribün sesleriyle toplum inşaa etmez!" diyerek idamın çözüm olmadığını ve idam cezasının uygulandığı Medine topraklarında tecavüz olaylarının çok fazla olduğunu belirtti.

Ancak bu paylaşımla ilgili kimi sosyal medya kullanıcıları, Berna Laçin'in "İslam dini"ni kastettiğini iddia ederek Laçin aleyhine paylaşımlar yapmaya başladı. AKP iktidarına ve Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yakınlığıyla bilinen kamuoyunda Alişan olarak tanınan şarkıcı da Laçin'e tepki göstererek, " Medine topraklarını gidip görsün bence!! Orada peygamber efendimiz yatıyor Berna hanım!!! Bu benzetme peygamber efendimizin yattığı yere bir hakaret!!" ifadelerini kullandı.

Bu şekilde hedef gösterilmesinin ardından, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından sanatçı Berna Laçin hakkında halkın dini değerlerini aşağılama suçundan dolayı soruşturma başlatıldığı açıklandı.

Olaylar sonrası, Alişan yaptığı paylaşımı silerken, Berna Laçin sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımlarla, Medine'nin bir şehir olduğunu ve İslam dinini kastetmediğini açıkladı.

berna laçin twit halkın dini değerlerini aşağılama alişan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Londra’da 'Yokoluş İsyanı'
Londra’da 'Yokoluş İsyanı'
Berat Günçıkan hayatını kaybetti
Berat Günçıkan hayatını kaybetti