İnce Kılıçdaroğlu'na 'Onursal Genel Başkanlık' teklif etti

Muharrem İnce, 24 Haziran'da yapılan erken genel seçim sonrasında CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile ilk kez bir araya geldi. İnce, Kılıçdaroğlu ile görüşmesinin detaylarını kamuoyu ile paylaştı.

İnce Kılıçdaroğlu'na 'Onursal Genel Başkanlık' teklif etti

Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile dün gece yaptığı görüşmesinin detaylarını anlattı.

Muharrem İnce gazetecilerin sorusu üzerine ise “Sayın Kılıçdaroğlu’ndan bana bir teklif gelmedi. Ama ben bir teklifte bulundum. Ona büyük bir devlet adamlığı yaptığını, kurultayda kendisine rakip olan birisini Cumhurbaşkanı adayı olarak göstermesinin büyük bir devlet adamlığı olduğunu söyledim. Kendisi ile bir yarışa girmek istemediğimi, kendisi isterse kurultayı toplayarak beni genel başkan olarak gösterebileceğini, kendisinin de onursal genel başkan olabileceğini belirttim. Genel Başkan olarak partiyi hazırlayabileceğimi söyledim” dedi.

İnce, Kılıçdaroğlu’nun yanıtına ilişkin soruya da,”Evet ya da hayır bir şey demedi. Ben bu teklifi yaptım. Kendi taktiridir” dedi. İnce, hayır denilmesi halinde kendisinin imza toplamayacağını söyledi. İnci, “ Hayır derse örgüt kendisi çözecek” dedi.

 

kemal kılıdaçroğlu chp cumhuriyet halk partisi muharrem ince genel başkan onursal
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Londra’da 'Yokoluş İsyanı'
Londra’da 'Yokoluş İsyanı'
Berat Günçıkan hayatını kaybetti
Berat Günçıkan hayatını kaybetti