AKP Sözcüsü'nden erken yerel seçim açıklaması

AKP Sözcüsü Mahir Ünal, Ankara’da gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

AKP Sözcüsü'nden erken yerel seçim açıklaması

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Sözcüsü Mahir Ünal, yerel seçimlerin erken yapılacağına ilişkin iddialara yanıt verdi. Ünal, “Bizim gündemimizde erken seçim bulunmamaktadır” dedi. Ünal, şu açıklamalarda bulundu:

“Henüz bir seçim bitmiş ve sonucunda seçmen Türkiye’de oluşturulmak istenen belirsizlik ve endişe gibi konularda son derece açık bir tavır ortaya koymuş. Türkiye’yi seçim atmostefinden çıkarmışken yeniden erken seçim tartışmalarının başlamasını doğru bulmuyoruz. Türkiye erken seçim ya da erken seçim tartışmalarından çıkmıştır.

“Birinci öncelik yeni sistemin cumhurbaşkanımızın yemin etmesiyle devreye girmesidir. Yeniden bir erken seçim tartışmalarının olduğu atmostefere sokmak istiyor birileri. Bazı arkadaşlarımızın açıklamaları da erken seçime destek gibi sunuluyor. Gündemimizde erken seçim bulunmamakta. Türkiye önüne bakıyor.”

AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş da dün yaptığı açıklamada “Bizim gündemimizde yerel seçimlerin öne alınmasıyla ilgili bir durum söz konusu değil” demişti.

mahir ünal erken seçim akp
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Londra’da 'Yokoluş İsyanı'
Londra’da 'Yokoluş İsyanı'
Berat Günçıkan hayatını kaybetti
Berat Günçıkan hayatını kaybetti