İnce'den sert tepki

Muharrem İnce, seçim günü kendi partilileri tarafından kaçırıldığını iddia eden yazara, sert tepki gösterdi.

İnce'den sert tepki

Geçtiğimiz günlerde Türkiye Gazetesi'nde Fuat Uğur tarafından kaleme alınan "Muharrem İnce gerçekten de kaçırıldı" başlıklı yazıda, Muharrem İnce'nin; seçim gecesi Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü BülentTezcan'ın "seçim ikinci tura kaldı" açıklamasından sonra sinirlenerek "Derhal basını arayın, açıklama yapacağım” dediğini, ekibinin ise Muharrem İnce'yi eve kilitlediğini, İnce’nin yanındaki cep telefonun alındığını, İnce'nin süre bağırıp çağırıp uyuyup kaldığını, iddia etti.

Bu yazı üzerine sinirlenen Muharrem İnce sosyal medya hesabı twitter üzerinden ardı ardına paylaşımlarda bulundu. İnce, ilk önce Fuat Uğur'a cevap vererek,"Fuat Uğur denen gazeteci bozuntusu seçim gecesi ile ilgili yazdıklarını ispatlamazsan alçaksın, namussuzsun, şerefsizsin! Senin gibi alçaklar köşelerinden böyle yalanlarla havladıkça mücadele azmim artacaktır." dedi.

İnce, daha sonra seçim gecesi neler yaşadığını içeren açıklamalarda bulundu. İnce'nin açıklamaları şöyle:

"Seçim günü Yalova’da oyumu kullandım ve Ankara’ya geldim. Saat 16.50 sıralarında YSK’nın önüne gittim ve 17.00’de YSK önünde bir açıklama yaptım.

Bütün kampanya boyunca YSK’nın 16 Nisan referandumunda mühürsüz oyları kanuna aykırı bir şekilde geçerli sayması gibi bir karar alırsa 50 bin avukatla YSK önünde olurum dedim.

YSK böyle bir karar almadı, YSK’nın o gün aldığı kararlar sonuca etki edecek ve bizi kuşkuya düşürecek kararlar değildi. O nedenle seçim gecesi YSK önüne gitmedim, gidilmesi yönünde çağrıda bulunmadım.

YSK önünde benim kulağıma fısıldayarak konuşan kişi CHP’nin yıllardır YSK Temsilciliğini yapan ve milletvekili adayı olan Mehmet Hadimi Yakupoğlu idi. Sosyal medyada YSK temsilcimizin seçimle ilgili bana söyledikleri bile komplo teorisi üretilmesine neden oldu.

'ENGİN ALTAY VE YAŞAR TÜZÜN'LEYDİM'

Seçim sonuçlarını eşim, oğlum, kardeşlerim, yeğenlerim, İstanbul Milletvekilimiz ve Grup Başkanvekilimiz Sayın Engin Altay ve Bilecik Milletvekilimiz Sayın Yaşar Tüzün ile birlikte takip ettik.

Seçim gecesi susturulduğum, tehdit edildiğim, kaçırıldığım, açıklama yapamayacak durumda olduğum yönünde söylenen/yazılan/paylaşılan her şey yalandır.

“Arkadaşlar maalesef bilmediğiniz şeyler var” diye başlayan tweet benim hesabımdan atılmamıştır. Bu şekilde başlayan tweet ekran görüntüsü sahtedir, düzmecedir.

Seçim sonuçlarını takip ettiğim yerden kaçırılmadım, eşim kaçırılmadı, açıklama yapmayı Pazartesi saat 12.00’ye bıraktım ve o açıklamayı Pazartesi saat 12:00’de CHP Genel Merkezi’nde yaptım.

'USULSÜZLÜK TESPİT EDEN BARSA BENİ İKNA EDERSE...'

Ben, ekibim, CHP, diğer siyasi partiler seçim sonuçlarını etkileyecek bir usulsüzlük tespit edemedik, edebilen varsa ve beni ikna ederse sonuna kadar mücadele etmeye varım.

Seçimin ve seçim sürecinin adil ve hukuka uygun bir şekilde sürdürüldüğünü söyleyemem ancak seçim sonrasında üretilen komplo teorilerinin doğru olmadığını söylemek için bu açıklamayı yaptım.

Bizim verdiğimiz mücadele tek seçimlik bir mücadele değildir, Türkiye hepimizin Türkiye’si olana dek mücadelemiz sürecektir.

'ÇARŞAMBA GÜNÜ ERZURUM'DAN YOLA ÇIKIYORUZ'

Şimdi yapılacak iş hatalarımızı, eksiklerimizi gözden geçirip var gücümüzle önümüzdeki seçime hazırlanmak olmalıdır. Bunun için Çarşamba günü Erzurum’dan yola çıkıyoruz."

 

 

"

muharrem ince ysk fuat uğur seçim gecesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Londra’da 'Yokoluş İsyanı'
Londra’da 'Yokoluş İsyanı'
Berat Günçıkan hayatını kaybetti
Berat Günçıkan hayatını kaybetti