Alaattin Çakıcı hakkında verilen sağlık raporuna inceleme

Organize suç örgütü lideri olmaktan hükümlü bulunan Alaattin Çakıcı’ya verildiği iddia edilen rapor sonrası Türk Tabipler Birliği inceleme başlattı.

Alaattin Çakıcı hakkında verilen sağlık raporuna inceleme

Seçim öncesinde Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) lideri Devlet Bahçeli tarafından ziyaret edilen ve ziyaret sonrası Bahçeli tarafından yapılan af çağrılarıyla gündeme gelen ve sonrasında avukatları aracılığıyla resmi instagram hesabından Karar Gazetesi'nde çalışan bazı gazetecileri hedef gösteren, organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı hakkında verilen sağlık raporu olay yaratmıştı.

Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi’nde süresiz sağlık kurulu raporu verildiği ortaya çıkan Çakıcı, sınırsız ziyaretçi imkânına da kavuşmuştu. Söz konusu raporda, “Birinci, ikinci, üçüncü ve dördüncü derecedeki akrabaları ve yakın arkadaşları ile haftanın 7 günü saat 09.00 ile 20.00 arasında görüşebilmesi yeniden hayata bağlayabilir” ifadeleri yer almıştı.

Türk Tabipler Birliği (TTB), bu raporu inceleme kararı aldı. TTB yönetimi, Çakıcı’nın raporunun doğruluğuna ilişkin Kırıkkale Tabipler Birliği’nden bilgi istedi.

Öte yandan cezaevlerinde 401’i ağır 1154 hasta mahkûm bulunuyor, ancak diğer mahkûmlar bu tür bir hakka sahip değil.

alaattin çakıcı sağlık rapor ttb türk tabipler birliği cezaevi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Londra’da 'Yokoluş İsyanı'
Londra’da 'Yokoluş İsyanı'
Berat Günçıkan hayatını kaybetti
Berat Günçıkan hayatını kaybetti