Adil Öksüz’ü arayan ekibi yöneten polis müdürü ‘FETÖ’den tutuklandı

15 Temmuz'da yaşanan darbe girişimini yönettiği iddia edilen Adil Öksüz’ü yakalamak için oluşturulan ekibin başında bulunan polis müdürü ‘FETÖ’ soruşturması kapsamında tutuklandı.

Adil Öksüz’ü arayan ekibi yöneten polis müdürü ‘FETÖ’den tutuklandı

15 Temmuz'da yaşanan darbe girişimini yönettiği iddia edilen Adil Öksüz’ü yakalamak için oluşturulan ekibin başında bulunan ve Sakarya Organize Suçlarla Mücadele Şuba Müdürü olarak görev yapan Ercan Özoğluöz ve ekibinde yer alan komiser Muhittin Fidan 26 Nisan 2017’de de ‘FETÖ’ soruşturması kapsamında açığa alınmıştı.

MİT’in Ankara’da ele geçirdiği bir ‘SD kart’ta örgütün emniyetteki ‘mahrem yapılanması’nda aktif görev yaptığı tespit edilen Özoğluöz ve Fidan, Sakarya başsavcılığının soruşturması kapsamında gözaltına alınıp tutuklandı.

Özoğluöz , 15 Temmuz gecesi darbe girişimini Ankara’daki Akıncı Üssü’nden yönettiği anlaşılan firari Adil Öksüz’ü yakalamak için Sakarya’da oluşturulan ekibi yönetiyordu. Ankara’da 16 Temmuz sabahı yakalandıktan sonra şaibeli şekilde serbest bırakılan Adil Öksüz’ün izine en son ikamet ettiği Sakarya’da rastlanmıştı.

 

adil Öksüz fetÖ mit
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Londra’da 'Yokoluş İsyanı'
Londra’da 'Yokoluş İsyanı'
Berat Günçıkan hayatını kaybetti
Berat Günçıkan hayatını kaybetti