CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu'ndan basın açıklaması

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, partisini ve kendisini hedef alan açıklamalarına karşı açıklamalarda bulundu.

CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu'ndan basın açıklaması

İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu dün yaptığı açıklamalarda, "CHP İl Başkanlarının şehit cenazelerinin protokolüne alınmaması için talimat verdim. CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu 'nu da hedef alarak, "Şehit cenazelerinde ne işleri var? İstanbul İl Başkanlığına getirdikleri hanımefendi, şehide de küfretti, polise de, askere de. Gitmek istiyorlarsa, onun bayraktarlığında tüm şehit cenazelerine gidebilirler. PKK'nın barajı aşmasının temel nedeni, CHP 'nin ortaya koyduğu sorumsuzluktur. Bundan kaçmaları mümkün değildir, bundan kaçamazlar. Ya bu sorumsuzluğu ortaya koyanları tasfiye edecekler, temizleyecekler bu işi veyahut da bu sorumlulukla beraber yürüyecekler ve bunun maliyetini taşıyacaklar." demişti.

Soylu'nun bu açıklamaları üzerine Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Merkez Yönetim Kurulu olağanüstü toplanmış ve "bundan sonra olası bütün şehit cenazelerine tüm il yönetim kurulu üyeleri ile birlikte katılacakları"nı içeren bir bildiri yayınlamıştı. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, bu bildirinin tüm il başkanlıklarına gönderildiğini ifade etmişti.

KAFTANCIOĞLU SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAK

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun CHP İl Başkanlarının şehit cenazelerinde protokole alınmaması yönündeki talimatını protesto etmek amacıyla, CHP Merkez Yönetim Kurulu'nun konuyla ilgili bildirisini partililerin katılımıyla Şişhane Meydanı'nda okudu. Süleyman Soylu'nun dün akşam yaptığı konuşmada kendisini hedef gösterdiğini belirten Kaftancıoğlu, "Biz, şehit cenazelerinde siyasi rant peşinde koşanlardan değiliz, kandan beslenerek halkın milli duygularını sömürenlerden değiliz." dedi.

Kaftancıoğlu, "Bugüne kadar tek bir gencimizin şehit olmaması için mücadele ettim, bundan sonra da edeceğim. Bugüne kadar tek bir anne evladının arkasından ağlamasın diye mücadele ettim, bundan sonra da edeceğim. Bugüne kadar ölümü değil, yaşamayı, yaşatmayı savundum, bundan sonra da bunun mücadelesini edeceğim." ifadelerini kullandı.

Kaftancıoğlu, Bakan Soylu hakkında suç duyurusunda bulunacağını ve tazminat davası açacağını söyledi ve açıklamanın ardından, Soylu hakkında suç duyurusunda bulunmak için Çağlayan Adliyesi'ne gitti.

 

chp canan kaftancıoğlu süleyman soylu istanbul
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Londra’da 'Yokoluş İsyanı'
Londra’da 'Yokoluş İsyanı'
Berat Günçıkan hayatını kaybetti
Berat Günçıkan hayatını kaybetti