CHP MYK'sı bir bildiri yayınladı

Cumhuriyet Halk Partisi'nin Merkez Yönetim Kurulu olağanüstü gündemle toplantı yaptı. Toplantı sonrası bir bildiri yayınlandı.

CHP MYK'sı bir bildiri yayınladı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Merkez Yönetim Kurulu (MYK) bugün yaptığı olağanüstü toplantının ardından İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu'nun yaptığı "şehit cenazelerinin protokülnde CHP'li il başkanları alınmayacak, talimat verdim" açıklamaları ile ilgili bir bildiri yayınladı.

Yayınlanan bildiri CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan tarafından okundu. Bildiri şu şekilde:

İç işleri Bakanı Süleyman Soylu "Valilere, CHP il başkanlarını bundan sonra şehit cenazelerinde protokole almayın talimatı verdim" sözleriyle toplumsal çatışma ve kaos çağrısı yapmıştır. Bu sorumsuz ve hadsiz tutum açıkça ateşle oynamaktır. 

Şehitlerimiz arasında ayrım yapan anlayış, şimdi de şehit cenazeleri üzerinden milleti bölmek peşindedir. Şehitlerimiz siyasi partilerin değil milletimizin evlatlarıdır. 

AK Parti Genel Başkanı Erdoğan bu açıklamanın neresindedir? Eğer bu açıklamayı reddedip derhal içişleri Bakanı hakkında gereğini yapmazlarsa, bilinmelidir ki bu münferit birinin densİz bir açıklaması olmaktan çıkar, derin mahallerde hazırlanmış soysuz bir kaos planı olduğunu gösterir. 

Daha yeni tamamlanan seçimlerin toplumda gerilimleri yok edip sükunet ve huzuru tesis etmesi beklenirken, toplumu terörize eden bu açıklama eğer densiz bir çıkış değilse, o zaman yeni dönemin çatışma ve kaos üzerinden kurgulandığının delilidir. 

Terörün kökünün kazınması ve bir daha şehitlerimizin gelmemesi en büyük arzumuzdur. Ancak şehit cenazeleri olması durumunda bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bütün yöneticilerimiz, milletvekillerimiz, il başkanlarımız ve örgütlerimiz tam kadro halinde orada şehitlerimizin huzurunda olacaklardır. Hiç kimsenin bunu engellemeye g(lci) yetmeyecektir. Ortaya çıkabilecek olayların tek sorumlusu Süleyman Soylu ve ona imkân veren iktidardır. 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Londra’da 'Yokoluş İsyanı'
Londra’da 'Yokoluş İsyanı'
Berat Günçıkan hayatını kaybetti
Berat Günçıkan hayatını kaybetti