Süleyman Soylu'ya sert tepki: Derhal istifa etmeli

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, Süleyman Soylu'nun CHP hakkında söylediği sözlere cevap verdi.

Süleyman Soylu'ya sert tepki: Derhal istifa etmeli

İç işleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yaptığı “Valilere müsteşarım üzerinden talimat gönderdim; ‘ CHP İl başkanlarını bundan sonra şehit cenazelerinde protokole kabul etmeyin’ diye. Bu kadar basit.” açıklamasına Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sözcüsü Bülent Tezcan'dan çok sert yanıt geldi. Parti merkezinde kameralar karşısına geçen Tezcan, Soylu’yu çok sert sözlerle eleştirdi.

'EN AZ PKK KADAR BÖLÜCÜ BİR AÇIKLAMA'

Tezcan, ‘ Değerli arkadaşlar İç işleri Bakanı Süleyman Soylu, şehit cenazeleri üzerinden toplumu bölge hesabı içine girmiştir. Şaşırdık, önce şaka haber sandık. Ancak gördük ki haberlerden, gerçekten diyor ki “Ben müsteşarım vasıtasıyla valilere talimat gönderdim. Şehit cenazelerine CHP İl Başkanlarını almayacaksınız” demiş. Dehşet verici bir açıklama, terbiyesizce bir açıklama. Vicdansız bir açıklama, hadsiz ve sorumsuz bir açıklama. Bu muhtemelen bir derin karanlık kaos planının dışa vurumudur ve işaretidir. En az PKK kadar bölücü bir açıklamadır. Bölücü bir İç işleri Bakanı vardır. Toplumu çatışmaya sürükleyen bir İç işleri Bakanı vardır. Derhal istifa etmelidir’ diye konuştu.

Tezcan sözlerini şöyle sürdürdü: “15 Temmuz Şehirleri ve Gazileriyle, terör şehitleri ve gazileri arasında ayrım yaptılar. Şimdi şehir cenazelerinden kaos yaratma peşindeler. Kabul edilebilir bir şey değil. Şehit cenazelerinde protokol yapmak değildir. İç işleri Bakanı sorumsuzca protokol düzenleme hesabına girip, camileri çatışma alanı getirme peşindedir. Bu milleti bölmenize müsaade etmeyeceğiz”

KURULTAY AÇIKLAMASI

CHP Sözcüsü, CHP’deki kurultay tartışmaları için ise “Gündemimizde istifa ya da kurultay yoktur. Bu çerçevede önümüzde iki büyük seçim var, yerel seçimler ve ondan sonraki genel seçim.” yorumunda bulundu.

chp cumhuriyet halk partisi süleyman soylu bülent tezcan iç işleri şehit cenaze pkk
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Londra’da 'Yokoluş İsyanı'
Londra’da 'Yokoluş İsyanı'
Berat Günçıkan hayatını kaybetti
Berat Günçıkan hayatını kaybetti