İnce'nin 5 milyon kişilik mitingine yandaş medya bile kayıtsız kalamadı

Muharrem İnce'nin seçim öncesi son mitingini gerçekleştirdiği Maltepe'de mitinge gelen milyonlarca insanın yer aldığı canlı yayın yandaş medya tarafından bile yayınlanıyor.

İnce'nin 5 milyon kişilik mitingine yandaş medya bile kayıtsız kalamadı

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin "Cumhuriyet tarihinin en büyük mitingi olacak" dediği miting için milyonlar Maltepe'ye akın etti. Bugüne kadar Muharrem İnce'nin mitinglerine yer vermeyen bazı yandaş medya kuruluşları dahi İnce'nin mitingini canlı yayında veriyor.

İnce'nin sık sık eleştirdiği TRT ise İnce'nin mitingi yerine Türkiye'nin katılmadığı 2018 Dünya Kupası gruplarının değerlendirildiği spor programını yayınlıyor. İnce'nin konuşmalarından önemli başlıklar şöyle:

'YARIN BAMBAŞKA BİR TÜRKİYE OLACAK'

14.00'te sahneye çıkan Muharrem İnce, "Yarın bambaşka bir Türkiye olacak. Ayrımcılığa, kayırmacılığa, savurganlığa son vereceğiz." diyerek sözlerine başladı. İnce, "İzmir'de mükemmeldin, Ankara'da mükemmeldin, İstanbul'da 5 milyonsun" dedi.

'5 MİLYON İNSAN MALTEPE'DE'

"50 günde 107 miting ve şafak 1. Herkesi kucaklayan bir cumhurbaşkanı. Sağcı solcu yok 81 milyonun Cumhurbaşkanı.

Ne diyor Yayaha Kemal ‘Sana bir tepeden istanbul’ Sana bir tepeden bakıyorum gelincik tarlası gibisin. İzmir’de, Ankara’da harikaydın. İstanbul muhteşemsin. İstanbul’da 5 milyonsun.

Üreten bir Türkiye yaratacağız. Fabrikalarının bacaları tüten, barışmış bir Türkiye yaratacağız.
Yarın için bütün valilere sesleniyorum siz herkesin valisisiniz Erdoğan’ın valisi değilsiniz.

AVM ekonomisi değil, topraklarından bereket fışkıran, huzurlu bir Türkiye, mutlu bir Türkiye, barışmış bir Türkiye.

107 miting yaparken meydanlardaki kardeşlerim, polislerimiz, jandarlamalarımız... Ramazan ayında 40 derece sıcakta meydanları dolduran sizler, gürültü kirliliği verdiğimiz, bebeklerini uyandırdığımız anneler... 50 günlük sürede meydanları temizleyen siz değerli milletimiz... Bugüne kadar emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum, hakkınızı helal edin diyorum. Yarın bütün valileri, bütün kaymakamları uyarıyorum, Türkiye'yi daha fazla rezil etmeyin. Sizler Türkiye'nin valisisiniz, Erdoğan'ın değil. TRT sen benim mitingimi versen ne olur, vermesen ne olur?"

'BU İŞ OLDU'

"Bu iş oldu. Emin olun. Meydanlarda eyy diye bağıran bir cumhurbaşkanı değil, gelecekten söz eden bir cumhurbaşkanı. Uzay madenciliği diyen bir cumhurbaşkanı, sürücüsüz arabaları anlatan bir cumhurbaşkanı, kıraathane değil fabrika açacağım diyen bir cumhurbaşkanı. Kek diyen değil, iş, aş diyen bir cumhurbaşkanı.

İlk 7 gün içerisinde 100 gün içerisinde bitireceklerim, 500 günde 5 yılda yapacaklarım; tek tek anlatıyorum.

48 saat içerisinde OHAL'i kaldıracağım, söz.

Merkez Bankası Başkanı ve yönetimi özerk olacak.

Hemen 100 gün içerisinde Suriye'ye büyükelçi atayacağım. Türkiye'de, bölgede, dünyada barış. Sorunların çözümü için ilk adımı atacağım. 4 milyon Suriyeli davulla zurnayla evine gidecek."

'SPORDAN SİYASETİ ARINDIRACAĞIZ'

Spordan siyaseti arındıracağız. Takımların seçimlerine karışmayacağız. Futbol federasyonunu yönetmeyeceğiz. Pasoligi kaldıracağız.

Tarafsız yargı için ne gerekiyorsa yapacağım. Ekonominin düzelmesi için bağımsız bir yargı şarttır. Önce oradan başlayacağız.

Gözler yalan söylemiyorsa, sözler yalan söylemiyorsa, alanlar yalan söylemiyorsa, mitingler yalan söylemiyorsa bu iş tamam.

100 gün içerisinde özel hayatın gizliliğine kimse dokunamayacak. Hiçbirinizin telefonu dinlenmeyecek. Başkanlarının telefonlarını dinleyip ortalıkta gezdirenler ancak sapık olabilir.

Askeri okullarda FETÖ'cü var diye, okulları kapattılar. Hakimlerin 3'te 1'i FETÖ'cü niye hukuk fakültelerini kapatmadınız. Askeri okullarını hemen açacağız."

'YALAKA YANDAŞ MEDYA'

"Yalaka, yandaş medya. Hemen medyayla ilgili yasal düzenlemeler yapacağız.

Kaymakam, genel müdür olma, müsteşar olma. Objektif ölçüleri olacak. Kimsenin etnisitesine bakılmayacak. Kimsenin cinsiyetine bakılmayacak. Kadın-erkek bakılmayacak. Başörtülü kardeşim, sen bu yalancılara bakma. Kendileri afiş yaptırıyor, altına CHP yazıyor. Bunlar ahlaksız, namussuz, şerefsiz. Sana söz, başörtüsünü istediğin yerde yok. Benim böyle bir sorunum yok. "

 

muharrem ince miting maltepe istanbul
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Londra’da 'Yokoluş İsyanı'
Londra’da 'Yokoluş İsyanı'
Berat Günçıkan hayatını kaybetti
Berat Günçıkan hayatını kaybetti