Bahçeli’den AKP’ye: Davutoğlu’nun yaptığı hatalara düşerlerse her şey biter

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, isim vermeden kimi AKP’li vekilleri hedef alacak sözler söyledi.

Bahçeli’den AKP’ye: Davutoğlu’nun yaptığı hatalara düşerlerse her şey biter

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, önceki akşam katıldığı bir televizyon programında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Bahçeli şu ifadeleri sarf etti:

“’Cumhur İttifakı’nda nifak uyarım AKP adaylarına yöneliktir. Daha önce kullandığım fitne lafı, AKP Kayseri’deki istişare ve toplantımızda kullandığımız bir kelimedir. O AKP adaylarına yöneliktir. AKP bunu bilmesi ve görmesi lazım. MHP’nin oradaki temsilini sürekli eleştiriyorlar. Başka türlü söylemler kullanıyorlar. Ama sayın Cumhurbaşkanının adaylığını konuşmuyorlar. Bir tanesi daha var MHP’nin büyük kurultayında ‘MHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan’ dedim. Yapılan konuşmalarda ‘biz MHP’yi neden taşıyalım, güçlü bir AKP yaratalım.’ Hiç ağızlarından cumhurbaşkanı adayı çıkmıyor. Bunlardan her yerde 3-5 tane var.”

'DAVUTOĞLU'NUN YAPTIĞI HATALARA DÜŞERSE HERŞEY BİTER'

Bahçeli, sözlerinin devamında AKP ile yaptıkları ittifakın bitebileceğini de ima etti:

“(Eski Başbakan Ahmet) Davutoğlu’nun yaptığı hatalara düşerlerse her şey biter, kimse bizi yok sayamaz, satın alamaz, kullanamaz. MHP’nin yok farz edilmesini kabul edemeyiz. Bizi kimse kullanamaz, satın alamaz. MHP, bugüne kadar ki çabalarında cumhurbaşkanlığı sisteminin içerisinde bakan veya cumhurbaşkanlığı yardımcıları olarak herhangi bir talep düşünemez, aklına da getiremez. Meclis çoğunluğu sağlanamazsa farklı partilerle temas kurulabilir. Ama bunun Cumhurbaşkanı tarafından koalisyon olarak değerlendirilmesi yanlıştır. Anca bir uzlaşma olabilir. Davutoğlu’nun batağına düşerlerse her şey biter. Bize şu an düşen görev Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı seçilmesi.”

devlet bahçeli mhp akp davutoğlu ittifak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Londra’da 'Yokoluş İsyanı'
Londra’da 'Yokoluş İsyanı'
Berat Günçıkan hayatını kaybetti
Berat Günçıkan hayatını kaybetti