Erdoğan İnce’nin TV davetini reddetti

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, kendisini televizyonda canlı yayında tartışmaya davet eden CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’yi reddetti.

Erdoğan İnce’nin TV davetini reddetti

Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendi seçeceği bir televizyon kanalındaki canlı yayında ülke meselelerini tartışmak istediğini seçim kampanyası sürecinde sık sık dile getirmiş, son olarak memleketi Yalova’daki mitingde “Erdoğan’a, istediği bir kanalda, diplomasını sormamak şartıyla, sadece ekonomiyi konuşmak için davet gönderiyorum” demişti.

Kanal 7’de gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan bu konuda İnce’ye cevaben “Utanmadan sıkılmadan televizyona davet ediyor. Üzerimizden kalkıp reyting sağlayacak kendine. Biz seni muhatap alır mıyız” dedi.

'OHAL YİNE GELİR AMA NİÇİN GELİR'

Diğer yandan, son olarak 24 Haziran’da tekrar iş başına gelirlerse ilk işlerinin olağanüstü hal (OHAL) uygulamasını kaldırmak olacağını açıklayan Erdoğan’a, canlı yayında “OHAL’in gelmesi sorun değil, eğer OHAL’i gerektirecek bir durum söz konusu olursa OHAL yine gelir ama niçin gelir, terörle mücadele için gelir” diye konuştu.

 

chp muharrem ince akp recep tayyip erdoğan ohal
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Londra’da 'Yokoluş İsyanı'
Londra’da 'Yokoluş İsyanı'
Berat Günçıkan hayatını kaybetti
Berat Günçıkan hayatını kaybetti