Emani ve oğlunun katleden katillerin davası sonuçlandı

9 aylık hamile Emani Al-Rahmun’u kaçırıp cinsel saldırıya maruz bırakıp 10 aylık oğlu ile birlikte öldüren saldırganların yargılandığı davada karar çıktı.

Emani ve oğlunun katleden katillerin davası sonuçlandı

Suriyeli mülteci ve 9 aylık hamile olan Emani el Rahmun'u kaçırıp, cinsel saldırıda bulunup, 10 aylık oğlu Halaf el Rahmun ile birlikte katleden sanıklardan Birol Karacal savunmasında, "Ben öldürmedim. Bir tek tecavüz ettim. Suçum neyse razıyım. Eklemek istediğim başka bir şey yok. Savunmam budur" dedi.

Sanık Celal Bay ise "Daha önce verdiğim ifadelere ekleyeceğim bir şey yok. Söylemek istediğim başka bir şey bulunmamaktadır" diye savunma yaptı.

Yargılama sonucunda, sanıklar Birol Karacal ile Cemal Bay'a 2’şer kez ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası verildi.

Sanıklar ayrıca, ’nitelikli cinsel saldırı’ suçundan 30’ar yıl, 'yağma' suçundan 15 yıl, 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak' suçundan 21’er yıl, 'konut dokunulmazlığı' suçundan ise 6’şar yıl hapisle cezalandırıldı.

Duruşmaya Emani'nin eşi Halid el Rahmun, babası Muhammed Abdulhadi Ali el Rahmun, ailenin avukatı Cihad Gökdemir ve Gülden Sönmez, Kadın Cinayetleri Durduracağız Platformu, Uluslararası Mülteci Hakları Derneği ile Kadın ve Çocuk Hakları Derneği üyeleri katıldı.

Mahkeme çıkışında, verilen karardan memnun kalmadığını dile getiren Emani'nin eşi Halid Al Rahmun, “Ben kısas istiyordum ve dava sonucundan onu bekliyordum. Başka diyecek bir şeyim yok. Verilen ceza hakkında da bir şey söylemeyeceğim ama beklemiyordum bunu ben kısas bekliyordum. Yaşamaya hakları yok onların” dedi.

emani mülteci
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konsensüs'ten İstanbul için seçim anketi
Konsensüs'ten İstanbul için seçim anketi
Tacizi protesto eden öğrencilerden 15’ine uzaklaştırma cezası
Tacizi protesto eden öğrencilerden 15’ine uzaklaştırma cezası