Avcılar Belediyesi işçileri: Önce insan dediler maaşları yediler

Maaşları ödenmeyen Avcılar Belediyesi işçileri, belediye önünde “maaş kuyruğu” eylemi yaptı.

Avcılar Belediyesi işçileri: Önce insan dediler maaşları yediler

Aylardır maaşları düzensiz ödenen Avcılar Belediyesi'nde çalışan Belediye-İş Sendikası üyesi işçiler “Açlık ve sefalet Avcılar işçisinin kaderi olamaz” pankartı ve “Avcılar Belediyesi’nde çalışıyorum maaşlarımı alamıyorum, açım” dövizleri.

Eylemin sonuna kadar “Hak hukuk adalet”, “İşçiler burada maaşlar nerede”, “Başkan şaşırma sabrımızı taşırma”, “Önce insan dediler, maaşları yediler” sloganlarını atan işçiler, davul ve kendi yaptıkları aletlerle gürültü eylemi yaptı.

Eylem alanında çok sayıda polis bulunurken, işçiler basının eylemlerini takip etmemesine tepki gösterdi. İşçiler, “Biz bütün gazete ve televizyonlara haber verdik. Geleceklerini söylediler. Patronlarından tehdit mi ediliyorlar da gelmiyorlar. Ankara duy sesimizi bu gelen işçinin ayak sesleri” şekline tepkilerini dile getirdi.

Avcılar Belediyesi Fen İşleri’nde çalışanların 4 ay, güvenlikte çalışanların 7 ay, Park ve Bahçe İşlerinde çalışanların 4 ay ile Kültür ve Sosyal İşlerde çalışan işçilerin ise 8 aydır maaşları ödenmiyor. 14 gündür iş bırakan işçiler, belediyenin kendilerine, “Bütçemiz yok. Mayıs’ta hepsini ödeyeceğiz” dediğini aktardı. Maaşların ödenmemeye devam ettiği taktirde işçiler, eylemlerini daha geniş alanlara taşıyacaklarını söyledi.

avcılar belediyesi sendika eylem maaş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konsensüs'ten İstanbul için seçim anketi
Konsensüs'ten İstanbul için seçim anketi
Tacizi protesto eden öğrencilerden 15’ine uzaklaştırma cezası
Tacizi protesto eden öğrencilerden 15’ine uzaklaştırma cezası