Kardeşini katledene "iyi hal indirimi" verildi

Ablası Hüda Nur Peker’i dedesinin tabancasıyla vurarak öldüren sanık hakkında açılan dava karara bağlandı.

Kardeşini katledene

14 Eylül 2016 günü, ailesiyle birlikte Kurban bayramı ziyareti için dedesinin evine giden suça sürüklenen çocuk evde bir kanepe altında bulunan ruhsat silahı alarak, bahçeye indi. Ablası Hüda Nur Peker ile tespit edilemeyen bir nedenle tartışan suça sürüklenen çocuk, silahını ablasına doğrultarak beş el ateş etti. Genç kadın kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Olayla ilgili başlatılan yargılamanın son duruşmasında esas hakkındaki görüşünü açıklayan savcı, suça sürüklenen çocuğun cezalandırılmasını istedi. Maktüle ve suça sürüklenen çocuğun anne ve babası olayın kaza neticesinde olduğunu ve suça sürüklenen çocuğun tahliyesini istedi.

İfadeleri arasında çelişki bulunan suça sürüklenen çocuğun "iyi hali" sebebiyle takdiri indirim yapılarak, ’Kardeşi kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası indirilerek, "ömür boyu hapis cezası"na çevrildi. Suça sürüklenen çocuğu ruhsatsız silah taşıma’suçundan 10 ay hapis ve 500 lira para cezasına çarptıran mahkeme, yeniden suç işlemeyeceği kanaatine varıldığı için bu cezanın ertelenmesine hükmetti.

iyi hal indirimi hüda nur peker mahkeme ceza
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konsensüs'ten İstanbul için seçim anketi
Konsensüs'ten İstanbul için seçim anketi
Tacizi protesto eden öğrencilerden 15’ine uzaklaştırma cezası
Tacizi protesto eden öğrencilerden 15’ine uzaklaştırma cezası