Sırrı Süreyya Önder cezaevinde

Hakkında verilen mahkeme kararı kesinleşen Sırrı Süreyya Önder cezaevine teslim oldu.

Sırrı Süreyya Önder cezaevinde

“Terör örgütü propagandası yapmak” suçundan verilen 3 yıl 6 ay hapis cezasını onanan eski Halkların Demokratik Partisi (HDP) eski Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, Kandıra cezaevine giderek teslim oldu.

Önder, bugün ilk olarak Kocaeli Adliyesi’ne giderek İnfaz Savcılığı’nda işlemlerini yaptırdı. Buradan çıkışı sırasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Önder, cezasının onanması nedeniyle Kandıra’daki cezaevine teslim olacağını söyledi. Daha sonra beraberindekilerle araca binen Önder, Kandıra’daki 1 No’lu F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’na geldi.

KOŞULLU SALIVERME TARİHİ TEMMUZ 2021

Önder burada yaptığı açıklamada ise davaya konu olan sözlerinin arkasından olduğunu belirterek, “Ne söz sarf ettiysek, arkasındayız. Bütün dostlara selam. Barış ve demokrasi kazanacak” dedi. Sırrı Süreyya Önder, açıklamasının ardından cezaevine giriş yaptı. Bu arada, Önder’in yasal cezai indirimler uygulanmak suretiyle cezaevinde geçireceği süre dikkate alındığında, koşullu salıverilme tarihinin 19 Temmuz 2021, hak ederek tahliye tarihinin ise 3 Haziran 2022 olduğu öğrenildi.

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile HDP’li Sırrı Süreyya Önder hakkında ‘silahlı terör örgütü propagandası yapmak’ suçu kapsamında verilen hapis cezaları onanmıştı. 

sırrı süreyya Önder hdp
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konsensüs'ten İstanbul için seçim anketi
Konsensüs'ten İstanbul için seçim anketi
Tacizi protesto eden öğrencilerden 15’ine uzaklaştırma cezası
Tacizi protesto eden öğrencilerden 15’ine uzaklaştırma cezası