BM: Türkiye'den Kaşıkçı soruşturması talebi gelmedi

Dış İşleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kaşıkçı cinayeti için uluslararası soruşturma açılması gerektiğini söylemişti. Ancak Birleşmiş Milletler, Türkiye'den böyle bir talebin gelmediğini belirtti.

BM: Türkiye'den Kaşıkçı soruşturması talebi gelmedi

Birleşmiş Milletler (BM), Türkiye’den gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetini araştıracak uluslararası soruşturma komisyonu kurulması konusunda henüz bir resmi talep gelmediğini açıkladı.

BM; daha önce uluslararası soruşturmaya dair resmi bir talep gelirse değerlendireceklerini duyurmuştu. 

BM Genel Sekreter Sözcüsü Stephane Dujarric, günlük basın brifinginde bir gazetecinin, “Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Cemal Kaşıkçı cinayetini araştıracak uluslararası soruşturma komisyonu kurulması konusunda genel sekreterden bir talebi olup olmadığı” şeklindeki sorusuna şu yanıtı verdi:

“Genel Sekreter ve Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Medeniyetler İttifakı forumunda birlikteydiler. Suriye, Yemen, Kıbrıs ve Cemal Kaşıkçı cinayetini konuştular. Türkiye’den şu anda uluslararası bir soruşturma açılması için her hangi bir resmi talep gelmedi. Eğer bu yönde bir talep gelirse sizi bilgilendireceğiz.”

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun 8. Medeniyetler İttifakı Küresel Forumu’na katılmak için New York’ta bulunuyor. Çavuşoğlu BM Genel Sekreteri ile görüşecek.

mevlüt çavuşoğlu birleşmiş milletler cemal kaşıkçı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konsensüs'ten İstanbul için seçim anketi
Konsensüs'ten İstanbul için seçim anketi
Tacizi protesto eden öğrencilerden 15’ine uzaklaştırma cezası
Tacizi protesto eden öğrencilerden 15’ine uzaklaştırma cezası