Bedelli askerlik celp ve sevk tarihleri açıklandı

Bedelli askerlik yükümlüsü olan vatandaşların 21 gün temel askerlik yapacakları birlik bilgileri, yoklama durumları ve sevk evrakını alabilecekleri tarihlerin 'www.turkiye.gov.tr' adresinden ilan edildiği belirtildi.

Bedelli askerlik celp ve sevk tarihleri açıklandı

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre bedelli askerlik başvurusunu tamamlamış olanlar, doğrudan http://www.turkiye.gov.tr üzerinden veya http://asal.msb.gov.tr/ adresinden celp ve sevk tarihlerini öğrenebilecekler.

Yükümlülerin durumlarına ait bilgileri, askerlik şubelerinden de öğrenebilecekleri vurgulanan açıklamada, temel eğitime sevk edilecek yükümlülerden yoklaması olmayanların yoklamalarını sevkleri öncesinde yapması gerektiği, yoklamasını yaptırmış olsalar bile rahatsızlığını beyan eden yükümlülerin muayene için tekrar askerlik şubelerine müracaat edebilecekleri kaydedildi.

Açıklamada, birliklerine planlanan zamanda katılmayan yükümlülere Askerlik Kanunu'nun 47. maddesinde belirtilen hususlar haricinde işlem tesis edilmeyeceği ve bu yükümlülerin kapsam dışı kalabilecekleri ifade edildi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar,  bedelliye başvuran 634 bin kişinin işlemlerinin tamamlandığını, bu kişilerin 37 celp döneminde 2020 yılına kadar askerliklerini yapacaklarını duyurmuştu.

bedelli askerlik milli savunma bakanlığı hulusi akar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konsensüs'ten İstanbul için seçim anketi
Konsensüs'ten İstanbul için seçim anketi
Tacizi protesto eden öğrencilerden 15’ine uzaklaştırma cezası
Tacizi protesto eden öğrencilerden 15’ine uzaklaştırma cezası