Eren Erdem'in tutukluluğunun devamına karar verildi

Eren Erdem'in bizzat getirilmediği tutukluluk incelemesinde avukatlarının tahliye talepleri reddedildi.

Eren Erdem'in tutukluluğunun devamına karar verildi

29 Haziran tarihinden beri tutuklu bulunan Cumhuriyet Halk Partisi'nin Parti Meclisi (PM) üyesi ve önceki dönem vekillerinden Eren Erdem hakkında "gizliliğin ihlali, silahlı terör örgütüne üye olma, örgüte yardım etme ve göreve ilişkin sırrın açıklanması" suçlarını işlediği gerekçesiyle yapılan yargılama kapsamında tutukluluğunun incelenmesi duruşması yapıldı.

Erdem'in getirilmediği duruşmada, sanık Erdem'in avukatları Onur Cingil, Efkan Bolaç ve Gülsüm Öner Yetgin Erdem adına savunma yaptı.

Tutukluluk incelemesine ilişkin ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, suçun niteliği, katalog suçlardan olması, diğer sanık beyanları, mevcut deliller, kuvvetli suç şüphesinin varlığını gösteren delillerin olması, sanık savunmalarının henüz alınmaması ve adli tedbir kontrollerinin uygulanmasının bu aşamada yetersiz kalacağı gerekçeleriyle Eren Erdem'in tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Eren Erdem ve gazetenin sahibi Turan Ababey'in de aralarında bulunduğu 12 sanığın yargılanacağı davanın ilk duruşması 31 Ekim'de, Silivri Ceza İnfaz Kurumu'ndaki büyük duruşma salonunda gerçekleştirilecek ve 3 gün sürecek.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, kaçma şüphesi bulunduğu iddiasıyla Erdem hakkında 28 Haziran'da yakalama kararı çıkarılması talebinde bulunmuş ve İstanbul 35. Ağır Ceza Mahkemesi, yakalama kararı çıkarılmasına hükmetmişti. Bu kararın ardından 29 Haziran'da gözaltına alınan Erdem, mahkemece tutuklanmıştı.

eren erdem chp efkan bolaç
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlık ‘Bulgu yok’ demişti: Katil zanlılarına ‘cinsel istismar’ suçlaması
Bakanlık ‘Bulgu yok’ demişti: Katil zanlılarına ‘cinsel istismar’ suçlaması
Küresel ölçekte ilk göç anlaşması kabul edildi
Küresel ölçekte ilk göç anlaşması kabul edildi