Polisten fenalaşan Cumartesi Annesi'ne: Şov yapma

Cumartesi Anneleri'nin eylemine müdahale eden polis fenalık geçiren Hanife Yıldız'a 'Şov yapma, kalk ayağa' dedi.

Polisten fenalaşan Cumartesi Annesi'ne: Şov yapma

27 Mayıs 1995'ten bu yana her Cumartesi günü Galatasaray Meydanı'nda oturma eylemleri düzenleyerek, gözaltında kaybolan yakınlarını ve faili meçhul siyasi cinayetlere kurban giden yakınlarının faillerini arayanlardan oluşan Cumartesi Anneleri bu hafta 702. kez bir araya geldi. Ancak eylemin 700. haftasında İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu'nun emriyle yasaklanan eylemin yapılmasına yine müsade edilmedi.

Polisler Cumartesi Anneleri'nin ve diğer Cumartesi İnsanları'nın daha önce eylem yaptığı Galatasaray Meydanı’na giderek meydanı demir bariyerler ve TOMA’larla kapattı. Meydana çıkan bazı sokaklar da kapatılırken, çok sayıda polisin İstiklal Caddesi’nde olduğu görüldü.

Kayıp yakınları, İnsan Hakları Derneği’nin Çukurluçeşme Sokak’taki binasının önünde bir araya gelerek meydana yürümek istedi. Ancak grubun önü, Büyük Parmakkapı Sokağı’nda polis tarafından kesildi. Polis, gruba dağılmaları yönünde uyarı yaptı.

Kayıp yakını Hanife Yıldız, bu sırada “Ben oğlumun akibetini öğrenmek istiyorum. Beni engelleyemezsiniz” dedi. Grupla polis arasında çıkan arbedede Yıldız fenalık geçirdi. Polis Yıldız'a   “Şov yapma, kalk ayağa” dedi.

Oturma eylemi yapan Cumartesi Anneleri, ayıplardan Kenan Bilgin’in akıbetini sordu.

cumartesi anneleri cumartesi insanları galatasaray meydanı polis
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlık ‘Bulgu yok’ demişti: Katil zanlılarına ‘cinsel istismar’ suçlaması
Bakanlık ‘Bulgu yok’ demişti: Katil zanlılarına ‘cinsel istismar’ suçlaması
Küresel ölçekte ilk göç anlaşması kabul edildi
Küresel ölçekte ilk göç anlaşması kabul edildi